Joga dla dzieci – czy może zastąpić rytmikę?

yoga

Joga dla dzieci czym tak właściwie jest i na czym polega?

Jogi  w dzisiejszych czasach przedstawiać nie trzeba nikomu. Osobiście jestem jej wielką fanką. Nikt ani nic nie potrafi mnie tak wyciszyć jak ona. Pozwala mi przenieść się na chwilę w inny wymiar i pozbyć stresu dnia codziennego. Nic dziwnego, że coraz bardziej popularna staje się wsród najmłodszych.

Joga dla dzieci to seria ruchów związanych z oddychaniem, nie jest  rodzajem medytacji jak w przypadku dorosłych. Pozbawiona jest aspektów religijnych co w przypadku ludzi głęboko wierzących może mieć duże znaczenie. Mnóstwo w niej elementów zabawy oraz  naśladownictwa zwierząt. Czyli tak naprawdę zawiera wszystkie elementy dnia codziennego, które nasze dzieci uwielbiają.

Jakie korzyści daje dzieciom Joga?

  • niweluje stress
  • zwiększa koncentrację
  • poprawia kontrolę ciała oraz świadomość
  • redukuje ryzyko zranienia
  • koryguje wady postawy
  • ćwiczy pamięć
  • rozwija kreatywność

Joga dla dziewczynki czy chłopca?

Płeć w przypadku Jogi nie ma żadnego znaczenia, nie trzeba być elastycznym. Wszystko przyjdzie z czasem. W Stanach Zjednoczonych większość sportowców praktykuje Joge – to nie tylko rozciąganie. Joga sprawia, że stajemy się silniejsi.

Zajrzyjcie również tutaj  . Znajdziecie tam wywiad z Joanną Kołyszko – Tomasik – nauczycielką jogi dla dzieci. W wywiadzie odpowiedziała na wiele bardzo ważnych pytań.

 

Namówiłam Cię na zajęcia Yogi dla dzieci – koniecznie poszukaj  gdzie takie zajęcia odbywają się w Twoim mieście. Możesz również zostawić link w komentarzu z nazwą miasta. Napewno niejedna mama będzie Tobie wdzięczna. Jeżeli jesteś z Poznania możesz zapisać swoje dziecko na zajęcia yogi do Namaste. Studio rewelacyjnie dopasowało zajęcia tak żeby i mama i dziecko mogły w równym czasie „pomedytować”. Prawda, że super?

Koszt takich zajęć dla dziecka to 100 zł ( 6 wejść do wykorzystania przez 3 miesiące ) lub wejście jednorazowe w wysokości 25 zł.

Koszt zajęć dla mamy to 100 zł  4 wejścia lub wejście jednorazowe w wysokości 30 zł. Studio posiada też bardzo ciekawą ofertę karnetów.

W Toim mieście nie organizują zajęć dl dzieci – nic straconego. Możesz poćwiczyć z dzieckiem sama w domu, a dodatkowo spędzicie trochę czasu razem.

 

źródło: YouTube

Dodaj komentarz